Design Shaker 2017 – reportážní focení

Letošní reportážní focení z Design Shaker bylo velmi zajímavou podívanou, stejně tak i hodnotnou inspirací. Co by také člověk jiného očekával, když se na jedno jediné místo sjedou inovátoři a designéři z celé České republiky. Ovšem nemohu nezmínit také velkou účast zahraničních vystavovatelů, jejíchž působištěm je především Jižní Evropa.

Kromě toho, že se každý návštěvník mohl velmi příjemně vizuálně pokochat se také mohl dozvědět spoustu užitečných informací, neboť se na výstavě konaly přednášky s různými tématy. Já jsem se kupříkladu mihnul u přednášky o vývoji a případných směrech kudy se osvětlení následujících letech vydá. Přednáška byla velmi poučná a člověk hned má představu co od budoucnosti může očekávat. Inu, jak se řeklo „Budiž Světlo“

Všude kolem byla spousta zajímavých bytových doplňků, stejně tak jako luxusního i stylového nábytku. Jeden by nevěděl kam dříve skočit. Zvolil jsem tedy taktiku vzestupného procházení. Od haly s číslem jedna jsem si postupně celou výstavu prošel. I s focením, pauzou na kávu a příjemným posezením s organizátorkou celé akce mi první den zabral celkem pět hodin usilovného koukání, údivu, focení a párkrát mi dokonce spadla i brada dolů po tom co jsem zřel něco nevídaného.

Abych zachoval reportérskou neutralitu tohoto článku, tak nebudu konkrétně jmenovat, ovšem na veletrhu bylo pár Českých řemeslníku, firem o kterých jsem si myslel že rozhodně české nejsou a u jedné takové firmy mi právě spadla brada dolů. Opravdu měli nádherný nábytek se spoustou zajímavých inovativních prvků. Především pak jejich rozkládací stůl, jehož provedení bylo naprosto dokonalé, lehké, vzdušné. V podstatě vůbec nebylo poznat, že se stůl dá protáhnout o jeden a půl metrů, přitom tloušťka stolní desky nebyla více než dva centimetry. Působil prostě velkolepě i přes jeho lehkost byl velmi bytelný. Samozřejmě mi má zvědavost nedala pokoje, tak jsem oslovil pana majitele společnosti se kterým jsme si příjemně popovídali, byl milý a na všechny mé otázky přívětivě odpověděl.

Další zastávkou, kde jsem strávil více času byla malá keramická

Pro mne jako fotografa bylo největší výzvou ocení části výstavy zabývající se osvětlením, aneb světlo v architektuře. V dnešní době jsou zajímavé technologie osvětlování a opravdu vypadá moc dobře když se to správně nakombinuje.

Vřele Vám všem doporučuji si zajít na design Shaker osobně a nechat se tak unést spoustou podmanivé inspirace.

Autor: Jakub Morávek